O nás

NAPOHODU! bike team Píšť, z. s.

 

HISTORIE

Náš cyklistický tým vznikl v roce 2006. Už z názvu a loga poznáte, že s jistou mírou recese. Dohromady se dali vášniví bajkeři z Píště - místní občané, rodáci a jejich rodinní příslušníci. Později se k nám přidali naši kamarádi z Ostravy a blízkého okolí.

Možná jste nás někdy potkali na společných vyjížďkách, při trénincích nebo na MTB závodech v regionu Hlučínska, Opavska a Ostravska.

 

SOUČASNOST

Po třinácti letech bajkerských aktivit je nás okolo šedesáti, od dětí a dospívající mládeže až po veterány. Trávíme spolu volný čas, jezdíme na cyklodovolené, pořádáme cyklovýlety.

Ti ambicióznější z nás přičichli k závodní horské cyklistice a propadli jí. Pravidelně startujeme na MTB maratonech nejen v Moravskoslezském kraji. Systematický trénink nese ovoce, takže nás najdete ve všech věkových kategoriích na medailových stupních opavské Silesie, Bolatické třicítky,  Bělského okruhu nebo Šilheřovického šlaušku. V maratonu horských kol na 24 hodin máme dva mistry Evropy.

Na všech těchto mezinárodních závodech, větších i menších regionálních „klasikách“ s neopakovatelnou atmosférou a stovkami účastníků jsme každoročně vidět. V široké cyklistické komunitě už máme své jméno.

V lednu 2017 jsme změnili status z neoficiálního sportovního klubu na zapsaný spolek - neziskovou organizaci. Závodní tým jsme přes zimu posílili o nové talenty z řad dětí a mládeže, střední generace i zkušených bajkerů nad 40 let. S podporou partnerských firem a Obce Píšť chceme našim dětem, juniorům i seniorským závodníkům vytvořit co nejlepší podmínky k metodicky vedenému tréninku a úspěšné soutěžní účasti.

 Více zde: